17. listopadu 2018
Běžecké lyžování na Javorovém vrchu
Minimalizovat

Javorový vrch je velmi výhodným místem pro běžecké trasy. Z parkoviště vyjedete pohodlně do výšky 900 m.n.m. lanovkou a pak si již jen užíváte krásu hor. Díky tomu nemusíte překonávat velké převýšení a naše trasy tak jsou vhodné i pro letitější a nebo méně zdatné lyžaře. 

Běžkařské trasy jsou pravidelně upravovány a většině úseků jsou vhodné jak pro vyznavače klasiky, tak pro bruslení. Užijí si na nich jak výkonnostní sportovci, tak také rekreační lyžaři. A všichni se na závěr jejich putování mohou občerstvit v naší restauraci!

Připravili jsme pro Vás několik tras, ale můžete se samozřejmě vydat i jinými směry.  

Trasa 1
Minimalizovat
  1. Turistická chata Javorový vrch - chata Ostrý - 10km, mírné převýšení (směrem na Tyru a po 500m odbočit na U Kalužného, poté směr Ostrý) 
  2. Turistická chata Javorový - chata Ostrý - (hřebenovka): velký Javorový, Šindelná, Kalužný, U Kalužného, chata Ostrý.
 
Trasa 2
Minimalizovat
  1. Turistická chata Javorový vrch - chata Slavíč - 10km, mírné převýšení (od chaty po příjezdové cestě dolů směr Tyra, po 500 m vpravo na tzv. Krystýnskou cestu (znašeno jako "běžecká stopa"), U Kalužneho, Kalužný, Babí vrch, chata Slavíč.) 
  2. Turistická chata Javorový vrch - chata Slavíč (hřebenovka): velký Javorový, Šindelná, Kalužný, Babí vrch, chata Slavič.
   
Trasa 3
Minimalizovat
  1. Turistická chata Javorový vrch - Řeka-střed – Turistická chata Javorový vrch - 11 km, trasa pro zdatné běžkaře
   
Trasa 4
Minimalizovat
  1. Turistická chata Javorový vrch – chata Ropička – Řeka - Turistická chata Javorový vrch - okruh o délce 17km, převýšení z Řeky zpět na Javorový 450 m.